Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 170611_rajd oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Za nami III Rajd Rowerowy po gminie Niedźwiada, którego organizatorem była Gmina Niedźwiada oraz rada sołecka miejscowości Pałecznica-Kolonia. Cel jaki przyświęcał organizatorom – czyli popularyzacja aktywnego wypoczynku, upowszechnianie kolarstwa jako formy rekreacji, integracja społeczności lokalnej – został osiągnięty. Trasa rajdu – tak jak w poprzednich edycjach pozostała niezmieniona. Pogoda dopisała, co niewątpliwie zachęciło całe rodziny do wspólnej przejażdżki. Rajd rowerowy po atrakcyjnych trasach naszej gminy, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, obserwujemy stały wzrost sympatyków dwóch kółek. Uczestnicy pokonali trasę rajdu w otrzymanych koszulkach. Część koszulek podarowało Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Doliną Wieprza i leśnym szlakiem". Wszyscy, choć zmęczeni, szczęśliwie dotarli do mety w Pałecznicy-Kolonii. Na całej trasie o bezpieczeństwo uczestników dbali strażacy. Po ukończonym rajdzie wszyscy mogli się posilić pyszną grochówką i kiełbaskami na gorąco. Na mecie rajdu czekało także wiele atrakcji...

Jak zwykle dużą popularnością, zwłaszcza wśród najmłodszych uczestników cieszyła się fotobudka. Stoisko z malowaniem twarzy i dmuchana zjeżdżalnia były także oblegane. Były występy młodych i utalentowanych solistek i solistów, program animacyjny dla dzieci, zabawy i konkurencje indywidualne i rodzinne – jednym słowem zabawy, które angażowały całe rodziny. Wszyscy otrzymali nagrody pocieszenia a także lody, ufundowane przez sponsora: Hurtownię lodów i mrożonek "BEST". Jednym słowem było wesoło i przyjemnie.

Niewątpliwie największą atrakcją był występ zespołu młodzieżowego PIWNICA. Występ młodych i utalentowanych muzyków wzbudził duże zainteresowanie wśród słuchaczy i otrzymał huczne brawa.

W tym roku wyłoniono także seniora rajdu, który otrzymał z rąk Wójta Gminy symboliczne odznaczenie.

Tradycyjnie najbardziej wyczekiwanym punktem programu było losowanie nagród. Nagrodą główną w tym roku były aż trzy rowery ufundowane przez sponsorów. W losowaniu brali udział wszyscy uczestnicy rajdu z terenu naszej gminy, którzy pokonali całą trasę rajdu i wrzucili do urny konkursowej kupon, opatrzony pieczątkami z punktów kontrolnych, zlokalizowanych na trasie. Poza nagrodami głównymi było wiele licznych nagród rzeczowych w postaci akcesoriów rowerowych, jak: liczniki rowerowe, oświetlenie, kaski, bidony, zapięcia i wiele innych, które zostały ufundowane przez firmę TECHMLEK Sp.j. L. Mitura, J. Drągowski.

Składamy serdeczne gratulacje tegorocznym zwycięzcom konkursów i wszystkim wytrwałym uczestnikom rajdu. Szczególne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia tej imprezy. Byli nimi:

STELLARIUM Sp. z o.o.

Bank Spółdzielczy w Lubartowie

Techmlek Sp.j. L. Mitura, J. Drągowski

Handel Nawozami i Opałem Marek Woźniak

ULMAR Sp. z o.o.

TRUMAX s.c Tymoszuk i spółka

OLIW - TECH Andrzej Kosik

Rezoner Marcin Symbor Wynajem namiotów na imprezy okolicznościowe z wyposażeniem

Hurtownia lodów i mrożonek „BEST”

Zakład Produkcji Materiałów Budowlanych BETAX

Zakład Handlu Materiałami Budowlanymi Andrzej Kozak

NZOZ w Niedźwiadzie Stanisław Szymczak

„Lokalna Grupa Działania „Doliną Wieprza i leśnym szlakiem”

Wszystkim uczestnikom, sponsorom, współorganizatorom dziękujemy za mile spędzony dzień i zapraszamy serdecznie do udziału w IV edycji Rajdu Rowerowego.

Do zobaczenia za rok !!!

{galeria}170611_rajd{/galeria}