Działasz na rzecz innych ludzi w twoim środowisku lub bardzo byś chciał lub chciała? Jesteś wrażliwy/a na problemy współmieszkańców, masz pomysły jak stawić im czoło, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w projekcie PoleDziałania.
To Ty zdecydujesz, czego się nauczyć, żeby jeszcze lepiej zmieniać świat wokół siebie.
- W ramach PolaDziałania będziesz miał/a możliwość przygotowania wraz z podobnymi Tobie rówieśnikami spotkania młodzieżowych aktywistów w dniach 11-13 października 2019 r. Jego celem będzie dostarczenie oczekiwanej przez Was wiedzy i umiejętności, które pomogą Wam skuteczniej wpływać na rzeczywistość w Waszych miejscowościach czy gminach.
- Zanim spotkamy się w październiku, zaprosimy Cię wraz z innymi uczestnikami na jedno z trzech spotkań regionalnych, które odbędą się od maja do czerwca 2019 r. W ich trakcie będziemy chcieli poznać Wasze doświadczenia z podejmowanej dotąd aktywności społecznej oraz poznać Wasze pomysły na działania.
W wyłowieniu Waszych doświadczeń z pracy społecznej i spraw dotyczących młodzieży w Waszej okolicy pomogą nam doświadczeni moderatorzy, którzy poprowadzą spotkania. Chcemy dowiedzieć się, dlaczego działacie, z jakimi barierami się stykacie oraz co pomogłoby Wam działać sprawniej. Uzyskane od Was informacje wykorzystamy do zaplanowania programu spotkania głównego, które odbędzie się w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim (Hotel Centrum Molo).
Więcej informacji na stronie projektu.
Civic UP! Academy to 10-dniowe warsztaty dla młodych osób zainteresowanych prowadzeniem działań społecznych zorganizowane są przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Polsce we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacją Wspomagania Wsi.
Od zdiagnozowania problemu do zaprojektowania działania społecznego dla rówieśników. To zadanie dla nastoletnich aktywistów, którzy wezmą udział w drugiej edycji szkoły letniej „Civic UP! Academy”. Spotkanie odbędzie się w Warszawie w dniach 23.06-02.07.2019 r. Nabór trwa 01.04.2019 r.
W czasie warsztatów przejdziemy całą ścieżkę projektową. Zaczniemy od rozpoznania potrzeb osób, na rzecz których uczestnicy i uczestniczki będą działać. Następnie porozmawiamy m.in. o tym, jak zaplanować działanie w czasie, jak współpracować z instytucjami publicznymi i firmami, skąd pozyskać środki na działanie, czy jak stworzyć ciekawe wydarzenie z wykorzystaniem metody design thinkingu.
Plan warsztatów jest ambitny, ale nie przytłaczający. Szkoła letnia to przede wszystkim praca metodami aktywnymi. Uczestnicy i uczestniczki będą mieli też szansę przyjrzeć się polskiemu i amerykańskiemu systemowi politycznemu. W planach są także spotkania z amerykańskimi dyplomatami i wizyta w American School of Warsaw oraz poznawanie życia kulturalnego Warszawy.
Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu.