ADRES: Górka Lubartowska, 21-104 Niedźwiada

TEL/FAX: 81 851 42 11/81 464 32 79

E-MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WWW: http://spgl.niedzwiada.pl

KADRA: x pedagogów wraz z dyrektorem

UCZNIOWIE: x uczniów

DYREKTOR: Renata Iwaniak

Publiczna Szkoła Podstawowa w Górce Lubartowskiej powstała w 2001 roku. Obecnie w szkole funkcjonuje sześć klas i jeden oddział przedszkolny, gdzie pracuje 10 wykwalifikowanych nauczycieli:

W bieżącym roku szkolnym do szkoły uczęszcza 48 uczniów, z terenu Górki Lubartowskiej i Kolonii Pałecznicy. Wszystkich uczniów objęto obowiązkowym nauczaniem języka angielskiego, a wychodząc naprzeciw ich zainteresowaniom i potrzebom wprowadzono zajęcia dodatkowe w formie SKS – zajęcia sportowo-ruchowe, zajęcia wyrównania wiedzy, gimnastykę korekcyjno-kompensacyjną i zajęcia „Spójrz inaczej”, które nieodmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Szkoła może pochwalić się osiągnięciami uczniów, przede wszystkim najwyższym wynikiem sprawdzianu kompetencji po klasie VI pośród szkół gminy Niedźwiada, jak również udziałem naszych uczniów w różnego rodzaju konkursach i zawodach sportowych.

Na terenie naszej szkoły odbywają się liczne uroczystości wewnątrzszkolne, jak również przeznaczone dla społeczności lokalnej. Tradycją stały się Spotkania Opłatkowe, Dzień Babci i Dziadka, jak i bale końcoworoczne klas VI. W szkole funkcjonuje stołówka szkolna, w której pracuje pani Bożena Szczęch, biblioteka, pracownia komputerowa z pięcioma stanowiskami roboczymi, szkoła posiada również dostęp do Internetu.

W życiu naszej szkoły bardzo istotne miejsce zajmuje współpraca z rodzicami, którzy wspierają działania nauczycieli i wspólnie z nimi starają się dbać o rozwój naszej placówki.

 

HISTORIA

 W roku 1923 w Górce Lubartowskiej powstała pierwsza Szkoła Publiczna. Była to szkoła jednoklasowa, umiejscowiona w domu prywatnym, należącym do Adama Lewina. Około roku 1937 planowano budowę nowego budynku szkolnego, dostosowanego do nauczania sześciu klas, jednakże wybuch wojny przeszkodził w jej realizacji. Tuż po wyzwoleniu przy czynnym udziale lokalnej społeczności, wcześniejsze plany wcielono w życie. Od roku 1957 zajęcia edukacyjne odbywały się już w dwóch budynkach, gdzie na lekcje uczęszczały dzieci z Górki Lubartowskiej i Klementynowa. Szkoła w obecnej postaci, została przekazana do użytku, dnia 17 lipca 1960 roku, jako jedna z wielu tzw. Szkół Tysiąclecia.