ADRES: Brzeźnica Bychawska 123, 21-104 Niedźwiada

TEL/FAX: 81 851 25 04/81 464 32 79

E-MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WWW: http://spbb.niedzwiada.pl

KADRA: 12 pedagogów wraz z dyrektorem

UCZNIOWIE: 113 uczniów

DYREKTOR: Marta Kalinowska

Szkoła Podstawowa w Brzeźnicy Bychawskiej została wybudowana w 1962 r. z inicjatywy Społecznego Komitetu Budowy Szkoły. Obecnie w szkole funkcjonuje sześć klas i dwa oddziały przedszkolne. Pracuje 12 wykwalifikowanych nauczycieli, którzy systematycznie podejmują dokształcanie.

W bieżącym roku szkolnym do szkoły uczęszcza 113 uczniów, którzy są dowożeni autobusem szkolnym z dwóch miejscowości - Berejowa i Brzeźnicy Bychawskiej. Do przedszkola uczęszczają dzieci z terenu całej Gminy Niedźwiada. Przedszkole cieszy się dużym zainteresowaniem rodziców. Zapisy do przedszkola prowadzone są od maja br. Dzieci mają możliwość nauki języka angielskiego, korzystają z sali gimnastycznej, oraz przyszkolnego placu zabaw.

W szkole prowadzona jest nauka języka angielskiego . Uczniowie korzystają z pracowni komputerowej od klasy pierwszej. W ramach zajęć pozalekcyjnych mogą rozwijać swoje zainteresowania sportowe na nowoczesnej sali gimnastycznej. Aktywnie działa Szkolne Koło PCK , koło ekologiczne, SKO, wolontariat szkolny. Odbywa się wiele imprez i uroczystości wewnątrzszkolnych, jak również przeznaczonych dla społeczności lokalnej. Zainicjowaliśmy obchody Gminnego Dnia Seniora. Spotkania te przez 10 lat cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wspólnie z proboszczem naszej parafii w sposób uroczysty obchodzimy 11 listopada, łącząc całą społeczność parafialno – szkolną.

Szkoła realizuje projekty unijne: Klub Seniora, Radosne Przedszkolaki, Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy, indywidualizacja procesu nauczania.

W 2012 r. na placu przyszkolnym posadziliśmy Dąb Katyński. Wmurowana tablica poświęcona jest ppor . Kazimierzowi Łukomskiemu, zamordowanemu w 1945 r. w Katyniu. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mają możliwość zwiedzenia Muzeum Powstania Warszawskiego.

Możemy pochwalić się osiągnięciami naszych uczniów zarówno na egzaminach kompetencyjnych i sprawdzianach, jak i różnego rodzaju konkursach, np. czołowe miejsca na szczeblu powiatu i województwa w małym konkursie recytatorskim, Powiatowym przeglądzie zespołów artystycznych, konkursie plastycznym, czy też nagrody w ogólnopolskim konkursie humanistycznym "Omnibus".

Jesteśmy otwarci na potrzeby innych dzieci i zawsze włączamy się do akcji charytatywnych niosących im pomoc. Od początku młodzież naszej szkoły bierze czynny udział w ogólnokrajowej akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę", organizując wolontariat w celu zbierania darów dla potrzebujących dzieci. Corocznie są organizowane wyjazdy dzieci do placówek kulturalnych - na przedstawienia i spektakle teatralne oraz filmowe, a także na wycieczki krajoznawcze. W życiu naszej szkoły ważne miejsce zajmuje współpraca z rodzicami, którzy zawsze wspierają nasze działania i przedsięwzięcia.